Napisz opowiadanie o adasiu cisowskim
Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie.. Pewnego wieczoru Adaś wrócił do domu państwa Gąsowskich.. Swoje przezwisko zawdzięcza profesorowi Gąsowskiemu, który uznał, że tylko szatan mógł odkryć jego metodę egzaminowania uczniów.. Adam pochodzi z zacnej i uczciwej rodziny.. Ma on czwórkę rodzeństwa, a jak to często z siostrami i braćmi bywa - sprawiają dużo problemów.. Jego ojciec jest lekarzem, a matka opiekuje się domem i jego licznym rodzeństwem.. Rano Adaś powrócił.Profesor zasmucił się, gdyż nie znał powodu, dla którego tak zdolni (zresztą jak wszyscy w tej klasie) uczniowie się poniżyli i przyznali do swej niewiedzy.. Adam to nieforemny chłopak, nieco pękaty, silny i sprężysty.Zadanie: napisz w 2 3 zdaniach co sądzisz o adasiu cisowskim z lektury pt,,szatan z siódmej klasy Rozwiązanie: adam cisowski tytułowy szatan ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasyTO TYLKO JA MONISIA.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Adaś Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego - tytułowym „szatanem z siódmej klasy".. Nauczyciel nie rozumiał tajemniczego zachowania chłopca.. Adaś udał się do wsi Bejgoła na prośbę profesora Gąsowskiego, który wierząc w mądrość ucznia, poprosił go o pomoc..

!Prosze napiszcie!!!!

tylko nie z neta -,-Opis Adasia Cisowskiego Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego, pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Adaś Cisowski.. Pan Cisowski był lekarzem, natomiast matka prowadziła dom i opiekowała się rodzeństwem Adama.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt."Szatan z siódmej klasy".. Opowiedział historykowi o tym, że na początku roku "rozgryzł" metodę odpytywania.Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Prosze o pisanie na temat ,,Znalezienia skarbu'', lub jeśli ktoś ma dobry link z tym zadaniem.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz opowiadanie o najciekawszej Twoim zdaniem przygodzie Adasia Cisowskiego ( Szatan z siódmej klasy).. piszcie jakbyście byli Adasiem Cisowskim.. Adam był wysoki.Napisz wywiad z Adamem Cisowskim.. pomoocy .. Adaś, ponieważ był najstarszy, dostał największą porcję.Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.. W domu od kilku miesięcy działy się dziwne rzeczy.Napisz opowiadanie odtwórcze jednej z przygód Adasia Cisowskiego.. Któregoś dnia, pani Cisowska, mama tej gromadki, rozdała wszystkim lody..

Napisz opowiadanie z Adasiem Cisowskim poleca81% Język polski .

odpowiedział (a) 28.03.2011 o 18:02.. Zagadkę, którą postanowiłam opisać jest tajemnicze zaginięcie lodów.. dziesięć.Musiałyśmy iść z Martą naokoło.Potem skusiła nas promocja dwa w cenie jednego i poszłyśmy kupić sobie ciastka.Kiedy zjadłyśmy była już trzecia i musiałyśmy iść na obiad.Gdy zjadłyśmy .Napisz opowiadanie o wymyślonej przez ciebie przygodzie Adama Cisowskiego z książki Szatan z siódmej klasy.Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.OPOWIADANIE o wymyślonej przez Ciebie Przygodzie Adasia Cisowskiego!. Jego ojciec wykonuje zawód lekarza, a matka zajmuje się domem i.Napisz opowiadanie o spotkaniu adasia cisowskiego z bohaterem byle jakim najlepjej literackim na; PRZYGODY TOMKA SAWYERA ,, Ucieczka na wyspę'' ⦁ Dlaczego rodzice oddali Adasia do Akademii pana Kleksa?⦁ W jaki sposób Adaś namówił Mateusza do; Napisz wrażenia po przeczytaniu lektury "Przygody Odyseusza" - klasa VZadanie: napisz opowiadanie o wymyślonej przez ciebie przygodzie adasia cisowskiego szatan z siódmej klasyZadanie: napisz opowiadanie o wymyślonych wydarzeniach i użyj w nich frazeologizmów tracić głowę, bić się z myślami , dać drapaka, przygoda mrożąca Rozwiązanie: moim zdaniem najciekawszą przygodą adasia cisowskiego było to jak ktoś rozbił mu głowę aPrzydatność 80% Opis Adasia Cisowskiego..

Proszę napiszcie mi to na ok. 20 zdań.

Adaś ma 17 lat, jest uczniem siódmej klasy gimnazjum.. Adam miał 17 lat.. Pomimo wielu obowiązków związanych z życiem obozowym miło spędzali czas.Napisz opowiadanie o spotkaniu adasia cisowskiego z bohaterem byle jakim najlepjej literackim na dziś lektura:szatan z siódmej klasy.Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów ,,Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, Napisz opowiadanie o spotkaniu Marka Winicjusza z bohaterem innego utworu literackiego w czasie; Napisz opowiadanie o spotkaniu Switezianki z bohaterką innego utworu literackieg, w czasie któregoWymyślona przygoda Adasia Cisowskiego.. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.. Jego ojciec jest szanowanym lekarzem, a .Napisz list w imieniu Adasia Cisowskiego ,który opowiada o swojich.. - rozwiązanie zadaniaPrzydatność 75% Opowiadanie tajemniczego zaginięcia lodów Adasia z książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Pewnego wieczoru pani Cisowska podzieliła lody między swoje pociechy.. Siedemnastolatek uczy się w siódmej klasie męskiego gimnazjum w Warszawie.. Adam Cisowski na poczatku rozszyfrował na początku fauszywego malarza, nastepnie przetłumaczył list i odgadł co oznczaja zagadkowe liczby, pózniej odnalazł francuza i znalazł dzrzwi gdzie była ukryta kolejna zagadka..

Oprócz: Napisz wymyslone opowiadanie dalszych losow adasia cisowskiego.

Wszedł przez okno do pokoju profesora i w tajemnicy udał się na strych.. 2014-01-12 13:49:37Napisz opowiadanie o wymyślonej przez ciebie przygodzie Adama Cisowskiego z książki Szatan z siódmej klasy.. Chłopiec zaknuł pulapke na bandziorów dzieki czemu bozbył sie opryszków.Napisz wymyslone opowiadanie dalszych losow adasia cisowskiego.. Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.. Będzie naj i 40 punktów Byle szybko.. proszę !. Adaś wraz z innymi harcerzami wyjechał na obóz, na Mazury.. Potrzebuje na Poniedziałek.Jedną z najciekawszych i zarazem najniebezpieczniejszych przygód Adama Cisowskiego było rozwiązanie tajemnicy, która wiązała się z dworem państwa Gąsowskich.. !Opis przygody Adasia w psim raju, Adaś Niezgódka zawsze podziwiał umiejętność latania, którą posiadał pan Kleks i wiele razy starał się go naśladować, lecz nigdy nie udało mu się wznieść w górę.Aż pewnego dnia, po tym jak nabrał powietrza w płuca, poczuł dziwną lekkość i zaczął unosić się nad ziemią.Napisz opowiadanie z dialogiem o tematyce detektywistycznej na podstawie powieści pt.: "Szatan z siódmej klasy" na temat: Jak rozwiązałem zagadkę w Bejgole?. Wszyscy znajdowali się w ciemnym pokoju Adasia.Wymyślone opowiadanie.. Wymyślona przygoda Adasia Cisowskiego.. Okazało się nawet, że dzięki bystrości umysłu może osiągać lepsze wyniki w nauce.Szatan z siódmej klasy„ była ta w której Adam Cisowski przechytrzył złoczyńców i odnalazł skarb.. Zbliżało się lato.. Nie może być z książki jakiś fragment tylko ZMYŚLONY!. 2011-03-09 15:17:14 O adasiu cisowskim 2010-05-11 16:33:42 Napiszecie opowiadanie o Adamie Cisowskim ?. Potrafił rozwiązywać trudne zagadki..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt