Wypracować bliskoznaczny
Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Oprócz: Wyrazy bliskoznaczne wikipedia.. Najlepsze synonimy i wyrazy bliskoznaczne w sieci.Synonimy a wyrazy bliskoznaczne.. Podział nr 1: SYNONIMY: - wyrazy równoznaczne (jednoznaczne): maja dokładnie to samo znaczenie, np. kartofel - ziemniak, blisko - niedaleko, - dublety: odmiana wyrazów jednoznacznych, z których jeden to wyraz obcy, a odpowiednik w języku polskim, np. auto - samochód,Wypracowanie - zadanie otwarte wymagające od ucznia rozwiniętej wypowiedzi pisemnej obejmującej zwykle od kilku do kilkunastu zdań.Forma powinna być stosowna do tematyki.. Są tu zgromadzone synonimy najpopularniejszych, najczęściej używanych w potocznej i „szkolnej" polszczyźnie wyrazów.. W takim razie jesteś w odpowiednim miejscu.. Podzielono je na grupy znaczeniowe i wzbogacono przykładami zdań z ich zastosowaniem.Zadaniem Słownika Wyrazów Bliskoznacznych jest sprostanie wymaganiom uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.. Zimą wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Wyrazy bliskoznaczne wikipedia.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie..

Oprócz: Wyraz bliskoznaczny rezyser.

Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.Słownik synonimów rekomendowany przez prof. Jerzego Bralczyka.. Zobacz inne Encyklopedie i leksykony, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.budynek, gmach, budowla (nowo wybudowany dom) przen.. Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz.Zadaniem Słownika Wyrazów Bliskoznacznych jest sprostanie wymaganiom uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.. Najpopularniejsze wyrazy bliskoznaczne do słowa wypracować to: dochrapać się, wyprodukować, opracować, wskórać, sporządzić, ułożyć, przygotować, zredagować, zasłużyć, stworzyć, zorganizować, sprokurować, zdobyć, zarobić, dosłużyć się, dopracować się, utworzyć, skompilować, uzyskać, zrobić, osiągnąć, zyskać, zapracować, przyrządzić, dojść do czegoś, wysłużyć, dorobić się, wykonać, dobić się, otrzymać, .. .Synonimy słowa wypracować: dopracować się, uzyskać, przygotować, osiągnąć, zapracować, dochrapać się, sporządzić, utworzyć, stworzyć, dorobić się, dobić się, wykonać, zyskać, dojść do czegoś, ułożyć, sprokurować, zdobyć, dosłużyć się, otrzymać,Synonimy słowa wypracowanie: opracowanie, przygotowanie, wyrobienie, utwór, ćwiczenie, biegłość, bagaż doświadczeń, autopsja, wytwór, wykład, twór opracowanie, empiria, traktat, tekst, szkic, studium, streszczenie, sprawozdanie, rozprawka,Synonimy słowa opracować: przygotować, sporządzić, ułożyć, utworzyć, stworzyć, wypracować, zrobić, zapiąć coś na ostatni guzik, wykonać, uszykować, dopiąć coś na ostatni guzik, sprokurować, skonkretyzować, skompilować, przyszykować, spreparować,Słownik wyrazów bliskoznacznych - online..

Ponad 42 000 haseł i 500 000 wyrazów bliskoznacznych języka polskiego.

2013-12-18 21:53:43 Do podanych słów dopisz wyrazy bliskoznaczne zaczynające się na h. 2013-04-11 18:37:04Szukasz synonimu konkretnego wyrazu?. ; 85% Patriotyzm może realizować się nie tylko poprzez walkę i .Wyrazy bliskoznaczne można tworzyć przez zdrobnienia lub zgrubienia nazw przedmiotów, np.: pies - piesek - pieseczek.. Podzielono je na grupy znaczeniowe i wzbogacono przykładami zdań z ich zastosowaniem.SYNONIMY- to wyrazy o podobnym znaczeniu, bliskoznaczne.. Wyrazy bliskoznaczne tworzy się też przez dodanie przedrostka -nie do wyrazów o przeciwnym znaczeniu, np. niski - niewysoki; mały - niedużymara, zjawa, widziadło, omam, widmo, zmora, fantom, upiór (zjawił mu się duch) świadomość, umysł, dusza, psychika, psyche (spokój ducha) temperamen.Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Proza wyrazy bliskoznaczne.. Zima to najpiękniejsza pora roku.. ), których wydźwięk nie pozwala już na całkowitą .Zadaniem Słownika Wyrazów Bliskoznacznych jest sprostanie wymaganiom uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.. ; 85% "Oni walczyli o niepodległą Polskę".. Jest też porą najbardziej tajemniczą i pobudzającą wyobraźnię.. Powstałe wyrazy będą bliskoznaczne, ale nie będą jednoznaczne.. Wypracowanie powinno spełniać zasady: stylistyczne, poprawności językowej, ortograficzne, spójności i logiki.Powinien być zachowany układ graficzny, np. logiczny podział na akapity, wcięcia, itd.Zapisz 2 wyrazy bliskoznaczne dla słowa PODRÓŻNIK 2012-02-05 17:39:51 Od podanych przysłówkach dopisz wyrazy bliskoznaczne ..

- w każdym akapicie musi być spójność tzn. jedno zdanie ...Słownik wyrazów bliskoznacznych-i9508 już od 10,00 zł - od 10,00 zł, porównanie cen w 3 sklepach.

Popularne oferty i opinie użytkowników!. Są tu zgromadzone synonimy najpopularniejszych, najczęściej używanych w potocznej i „szkolnej" polszczyźnie wyrazów.. Synonim.pl to internetowy słownik synonimów języka polskiego, który na bieżąco aktualizujemy i uzupełniamy.. Wymienność synonimów niesie ze sobą więc spore ograniczenia.. Podzielono je na grupy znaczeniowe i wzbogacono przykładami zdań z ich zastosowaniem.Podobne teksty: 77% Napisz list do kolegi z Rosji i opisz czym dla Ciebie jest Polska; 83% Każde pokolenie w "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza znajduje coś dla siebie, wskaż i uzasadnij co zaintrygowało ciebie jako reprezentanta pokolenia współczesnego w tym eposie.. Opis zimy i zimowego krajobrazu.. Dzięki niemu znajdziesz z łatwością synonimy znanych słów, wzbogacisz swoje wypracowania oraz wykonasz lepsze tłumaczenia.Słownik Bliskoznacznych produkty już od 7,71 zł Zobacz produkty od Ceneo.. Są tu zgromadzone synonimy najpopularniejszych, najczęściej używanych w potocznej i „szkolnej" polszczyźnie wyrazów.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:radosny, rozbawiony, pogodny, zadowolony, roześmiany, uśmiechnięty, rozpromieniony, figlarny (wesoły człowiek) rozrywkowy, pełen zabawy, rozrywek, .Kryteria oceny TYTUŁ WSTĘP - Nawiązuje do tematu i wprowadzam do rozwinięcia (muszę użyć wyrazów z tematu) - Wprowadzić bohaterów, czas i miejsce wydarzeń ROZWINIĘCIE - nie pisze wszystkiego co wiem, wybieram tylko wiadomości na temat - rozwijam temat akapitami, a w każdym akapicie co najmniej trzy zdania rozwinięte..

domownicy, rodzina, gospodarstwo domowe (zarabiać na dom) mieszkanie, siedziba, schronienie; ...Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Wyraz bliskoznaczny rezyser.

Odkryj coś dla siebie w dobrej cenieWypracowania.. Praktycznie większość słów w naszym rodzimym języku posiada wyrazy bliskoznaczne, a niektóre z nich mają ich nawet kilkaSłownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe.. Piszesz pracę/wypracowanie i wciąż brakuje ci słów?.Komentarze

Brak komentarzy.