Antygona rozprawka kto miał rację
3,088 wizyt.. Sformułuj własne stanowisko i rozważ je w formie rozprawki.. Antygona i Kreon to bohaterzy tragedii antycznej autorstwa Sofoklesa.. Polinejkes, obok Ismeny to jedyny żyjący członek jej rodziny, z tego tez powodu Antygona stanowczo sprzeciwiła się rozkazowi władcy, który ogłosił Polinejka zdrajcą.Kto miał rację?. Oby dwoje też srogo zapłacili za swoje czyny.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Sofokles twórca antycznego dramatu pod tytułem „Antygona" w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch praw: boskich z tymi ustanowionymi przez ludzi.. Zadanie, które stoi przede mną - przyznanie racji którejś ze stron dramatu Sofoklesa - jest niezwykle trudne.…Przedstawiłam już racje Antygony więc teraz czas na to aby przedstawić racje Kreona.. Kreon, jest królem Teb.Władzę objął po śmierci Polinejkesa i Eteoklesa, braci Antygony.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. Jego intencją była zaprowadzenie w państwie pokoju.Kto miał rację?. Między nimi wybucha konfilkt, który prowadzi do nieuchronnego nieszczęścia - śmierci kiku postaci: Antygony, Hajomna i Eurydyki.Warto zwrócić uwagę na to, że Kreon także ma w dramacie swoje racje.. W tragedii Sofolkesa „ Antygona „, poznajemy bohaterów Kreona i Antygonę, którzy są powiązani ze sobą tzw. konfliktem tragicznym..

- rozprawka +4 głosów.

Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.I Antygona i Kreon mają "swoje racje".. Przedstawia on konflikt tragiczny, w którym protagonistami są Antygona, córka Edypa i król Teb, Kreon.. Oboje chcieli dobrze i kierowali się swoimi uczuciami i rozumem.. Kreon, jako władca państwa stojący na straży ustanowionych przez siebie prac, kieruje się poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości.. rozwiń.. są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada .Wysoki sądzie!. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Z moich powyższych rozważań wynika, że i Antygona i Kreona mają rację.. Zarzewiem tego konfliktu stał się zakaz wydany przez władcę.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. Kreon był władcą Teb, z godność tą przejął w mało sprzyjającym momencie.. Antygony, czy Kreona?. Napisalem te prace by rozwieść się na temat kto miał racje w tragedii Sofoklesa pt. „Antygona" bohaterka tytulowa czy władca Teb- Kreon.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie ?.

"Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.

To Antygona zwyciężyła ten tragiczny konflikt wartości i to ona ma rację.Rozprawka - Antygona.. Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., ?Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. Dla Antygony natomiast, kierującej się wiarą i miłością, nadrzędne są przykazania duchowe.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Powodem była .Dla Kreona nadrzędnymi wartościami są rozum, ład i społeczeństwo i państwo.. W starożytnej Grecji istniały dwa prawa: boskie, ustanowione przez bogów i ludzkie, które wprowadzał władca.. Spór toczył się o pogrzebanie Polinejkesa,brata Antygony.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Kto miał rację, Kreon czy Antygona?. 23 października 2020 0 Przez admin W ,,Antygonie" Sofoklesa, jako w typowej tragedii greckiej występuje konflikt tragiczny, polega on na konieczności wyboru pomiędzy dwoma , tak samo ważnym racjami.Bez wątpienia Antygona kierowała się nie tylko swoimi racjami, ale także honorem swej rodziny, nad którą wisiało okrutne fatum.. Problem ten zaistniał, ponieważ król Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka, który wraz z obcym wojskiem napadł na Teby, aby .87% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka..

... kto miał racje kreon czy antygona?

Dzisiaj stoimy tutaj aby dokonać wyboru, kto ma racje, Antygona, czy Kreon Chciałbym przedstawić zarzuty na króla i stanąć w obronie Antygony!. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Wydając swoje rozporządzenie nie miał złej woli, chciał jedynie ukarać Polinejkesa, który w jego oczach był zdrajcą.. Poniżej przedstawię kilka argumentów poświadczających słuszność jego decyzji.. Mimo, iż od pierwszego wrażenia może się wydawać, że poszkodowaną… Czytaj dalej →Kreon i Antygona są najbardziej tragicznymi postaciami dramatu Sofoklesa pt."Antygona".. paula0539 177 pkt.. Kreon sądzi, że bogowie również potępią duszę Polinika.W "Antygonie" Sofoklesa naprzeciw siebie zostają postawione dwie niemalże równorzędne racje.. Chciał, aby ludzie szanowali go jako nowo obranego władcę, by nie posądzali go o pobłażliwe traktowanie członków swojej rodziny.Myślał również o przyszłości bo kto chciałby żeby jego zwłoki były rozszarpane przez dzikie zwierzęta- budziło to respekt, a ten kto wiedział że spotka go taki los przemyśli czy warto być zdrajcom..

Uzna...Kto miał rację Kreon czy Antygona?

Pierwszym argumentem, który przytoczę, będzie kierowanie się zasadami boskimi przez Antygonę.Kto miał rację - Antygona , czy Kreon?. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem.Antygona czy Kreon - kto miał rację?. Antygona karą śmierci za nieposłuszeństwo, a Kreon śmiercią żony Eurydyki i syna Hajmona za pychę i swoją dumę.Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Rankingi Top10 .Rację miał Kreon czy Antygona?. cirrus 232 pkt.. Po czyjej stronie leży słuszność.. - przemówienie.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.. Sofokles, twórca „Antygony", przedstawił w swoim dziele konflikt dwóch racji: z jednej strony praw boskich, z drugiej tych ustanowionych przez człowieka.. Antygona .Kto miał racje?. Kreon ogłosił go zdrajcą kraju i nie pozwolił go pochować,zaś Antygona kochała swego brata i nie chcąc narazić się bogom,złamała zakaz władcy Teb.… Czytaj dalej →Uważam, że rację w sporze miała Antygona.. zadanie dodane 12 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Gimnazjum] rozprawka +1 głos.Kto miał rację, Antygona czy Kreon?. Myślał o kraju.. - rozprawka; 84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.Sofokles był jednym ze zwycięzców konkursu tragediopisarzy.. W starożytnej tragedii jest to element, który stanowi istotę akcji dramatu.. Moim zdaniem w dramacie Sofoklesa ,,Antygona" racja jest po stronie Antygony, pomimo iż działa ona częściowo w celu zdobycia sławy.. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Jedna z nich broni prawa ludzkiego, druga zaś za nadrzędne uważa prawo boskie.. Najlepsi w tym miesiącu koba 737 pkt.. Wysoki sądzie Kreon miał w swoim działaniu same dobre intencje.. Wysoki Sądzie, szanowna ławo przysięgłych.. literaturze mickiewicza opis opowiadanie piszemy plan podstawie polsce polski poprawny porównawcza powiesci recenzja rozdział rozprawka si .Kto miał rację, Antygona czy Kreon.. Jednym z jego zbioru dramatów jest utwór ?Antygona.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Wszyscy znamy zaistniałą sytuację i chciałbym, aby Wysoki Sąd dokonał właściwego wyboru!. Krół Kreon zakazał pogrzebania zwłok Polinejkesa - brata Antygony.. Problem wynika z zakazu pochowania zwłok brata Antygony, Polinejkesa.Kto miał racje w sporze pomiędzy Antygoną, a Kreonem?. Przedstawicielem pierwszej jest władca Teb, Kreon, obrońcą drugiej jest Antygona, córka Edypa, siostrzenica Kreona.. nowalala_11 81 pkt.. Antygona czy Kreon?. Nie był to jednaj jedyny powód, dla którego podjęła decyzję o sprzeciwieniu się rozkazowi Kreona..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt