Tematy rozprawki z antygony
Ja tak napisałem i dostałem 5 "napewno.. Sformułowanie tematu lekcji.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-10-09 15:25:22Czy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brat ?Jestem przekonana ,że tak.Antygona w moim odczuciu urasta do symbolu wielu uniwersalnych wartości,takich jak odwaga i przeciwstawienie się despotyzwowi oraz przemocy,wytrwałości i wierności swoim poglądom niezależności,miłości do brata,poczucie więc z tradycją i religią.Jej czyn zasługuje .Chronił Teby przed anarhiom.. Dla obrony praw boskich gotowa była poświęcić życie.. Teza podana w temacie jest dla Ciebie oczywista, bezdyskusyjna.. Musi też zawierać tezę lub stawiać hipotezę (teza - jesteśmy pewni swojego stanowiska, hipoteza - nie jesteśmy go pewni).. Wstęp do rozprawki powinien wprowadzać temat rozważań, precyzować główne zagadnienie, wyjaśniać kluczowe dla tematu pojęcie - uściślić je lub zdefiniować.. Na ziemi zaś pozostanie nasza dobroć, zniknie zło.. VI Zadanie domowe: 1.. 2009-10-07 19:07:12 Rozwiąż krzyżówkę.. - z Antygony 2010-11-15 17:24:23Prosze pilne !. Antygona jest tytułową bohaterką dramatu antycznego poety Sofoklesa.. Ocena, kto jest za twierdzeniem, że musiało dojść do tragedii a kto jest innego zdania.. Konflikt(tragiczny) między jednostką a władzą, oraz między sumieniem a prawem.W ramach ćwiczenia uczniowie przygotowują w grupach konspekty wypowiedzi argumentacyjnych na inne tematy niż temat wypracowania domowego..

2012-03-01 18:17:29 Temat do rozprawki , help me!

Rozprawka z Antygony !. Śmieć, na którą z pewnością nie zasłużyła.. Jaka kara groziła za złamanie zakazu króla?. To najprostszy i naturalny wybór formy przy tym temacie.. Tomasz Marć z Technikum Chemicznego, z klasy kształcącej techników analityków, wybrał na próbnej maturze z polskiego pisanie rozprawki na temat: „Bunt .Antygonie zależało tylko na obronie godności człowieka, chciała zapewnić swojemu bratu pochówek.. a)Plik temat rozprawki z antygony.pdf na koncie użytkownika karolkotlarski • Data dodania: 27 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziPlik tematy rozprawki z antygony.zip na koncie użytkownika lancerogers • Data dodania: 14 kwi 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.ROZPRAWKA Zadanie 1.. Nie lęka się śmierci, która jedynie przyspieszy jej spotkanie z bratem i bliskimi w wiecznej krainie zmarłych..

Miłość i dobro zawsze zwycięża.Matura Operon 2018: temat rozprawki.

Na maturze pojawiła się.. Antygona!. POSTAWIENIE TEZY.. Córka Edypa, wybiera działanie w zgodzie z sumieniem, lecz wbrew zarządzeniu władcy: pomimo zakazu, wydanego przez panującego w Tebach jej wuja Kreona, dokonuje pochówku poległego w wojnie brata.. hahha pare zdań i ty dostałeś 5 za tę "rozprawkę" człowieku ogarnij siiee!Konflikt tragiczny w Antygonie opiera się na problemie: które prawo jest ważniejsze, naturalne (boskie) czy umowne (ludzkie)?. „Antygona" jest utworem przystosowanym do wystawiania na scenie.. Dlatego powinniśmy wypełniać wolę Bożą i żyć zgodnie z dekalogiem za wszelką cenę, a w życiu pośmiertnym w nagrodę trafimy do nieba.. Nie chce narażać się na ich gniew.. Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. potem trzeba napisac co najmniej 3 argumenty na temat twojego zadania( zlaezy o czym jest najpierw odpowiadasz na pytanie czyli potwierdzasz teze a potem uzasadniasz swoja odp w co .„Antygona" to antyczna .Test zawiera 21 pytań.. Na sądzie przed Kreonem zachowała dumę i godność, nie wypierała się swojego czynu i nie prosiła o wybaczenie.Który temat rozprawki wybrać ?. a) tak, b) nie, c) tak, ale udawała, że nic nie wiedziała o zakazie króla..

Napisz rozprawkę na temat: „Czy musiało dojść do tragedii w „Antygonie"Rozprawka z antygony liceum.

79% Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej.TAGI: Sofokles Antygona rozprawka.. 28 września 2020 09:46 Ściągi.. Kiedy z rozkazu króla Kreona jej zmarły brat Polinejkes został skazany na wieczną tułaczkę i niemożliwość zaznania pośmiertnego spokoju .Z całą pewnością Antygona nie walczyła tylko o swoje racje, ale również o honor rodziny, którą od lat prześladował okrutny los.. Prosze o rozprawke z antygony wstęp 4-5 zdan rozwinięcie 10-12 zdań zakończenie 4-5 zdań Prosze pilne potrzebuje na poniedziałek .. 2.Czy Kreon nie reaguje na bunt Antygony tak surowo tylko dlatego, że jest ona kobietą, a kobiecy bunt uwłacza mu jako władcy?Czy Antygona przyznała się do złamania zakazu Kreona?. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.. Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. RADA 1: Nie czujesz się bardzo mocny w pisaniu - wybierz rozprawkę.. Przygotowanie do napisania rozprawki.Antygona - rozprawka - napisał w Język polski: może ktoś mi pomóc w napisani rozprawki albo podać link gotowca lub materiałów do niej.tematy(wybrać jeden)1.Czy Antygona nie stanowi przykładu osoby owładniętej fanatyzmem religijnym?. Tego dnia odbędzie się matura z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.Uważam, że Antygona bohatersko postąpiła pochowawszy Polinejkesa..

Jeśli wystąpią trudności, można pozwolić uczniom pisać rozprawki na tematy omówione na lekcji.

Tezę postawioną w temacie poprzesz odpowiednimi argumentami.. W jaki sposób nie usprawiedliwiała bohaterka decyzji o pogrzebaniu brata?. Czy Antygona miała rację, sprzeciwiając się woli Kreona?IV Podsumowanie dyskusji: zgodne z argumentacją.. Temat : Człowiek wobec zła przyjmuje różne postawy od strachu przez złość do wewnętrznej przemiany-donieś się do tezy wykorzystując treść króla edypa,Przypowieści Biblijnej oraz dowolnego tekstu kultury To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą .Tematy rozprawki Egzaminy pisemne rozpoczną się w tym roku 8.06.2020.. Masz 100 proc. pewności, że jest tak czy siak.. WSTĘP 2.. V Odczytanie i uzupełnienie notatek przysłuchujących się dyskusji.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Przydatność 50% Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej.. Maturzyści byli przerażeni, nikt nie spodziewał, że na.Pamiętaj, że istnieją dwa modele rozprawek: z tezą lub hipotezą.. Może jednak negować powszechną opinię czy opinię wyrażoną w .Drugi model rozprawki (obowiązujący przy rozprawkach z hipotezą) 1.. 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata 84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.. Niestety, jej postawa, według Kreona, zasłużyła jedynie na śmierć.. Rozprawka z tezą.. Polinejkes oprócz Ismeny był jedynym żyjącym członkiem rodziny, dlatego Antygona zdecydowanie była przeciwna decyzji króla, który uznał jej brata za zdrajcę.Chce żyć w zgodzie z samą sobą i z prawami boskimi.. RADA 2: Wybierz ciekawszy układ.Matura próbna z polskiego podstawowego 2015/2016 z Operonem za nami.. Jest ona ucieleśnieniem ufności w boską sprawiedliwość oraz stalowej determinacji.. Możliwe jest, że walka zbrojna jest jedyną drogą do uzyskania niepodległości.. Uważam, że był sprawiedliwy, gdyż bohaterów ojczyzny chował z honorami,a zdrajców pozostawiał na pożarcie dzikim zwierzętom.. Daje naj ;p Czy antygona postąpiła słusznie pochowując brata ?. I czy człowiek może wydawać zakazy niezgodne z tym pierwszym.. 24 października 2020 15:16 Ściągi.. Teza to pewnik, co do którego nie masz absolutnie żadnych wątpliwości.. a) pozbawienie praw, b) wygnanie z kraju, c) śmierć.. Czy szczęście polega na pogodzeniu się z losem?. Przykładowe hipotezy..Komentarze

Brak komentarzy.