Napisz rozprawkę na temat kto miał rację kreon czy antygona uzasadnij swoje stanowisko
Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Kreon, jako władca państwa stojący na straży ustanowionych przez siebie prac, kieruje się poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości.. Możesz zdobyć 20 pkt.. To Kreon reprezentujący sobą Prawo i dbający o Sprawiedliwość miał tu rację!Albo od razu wie, kto popełnił przestępstwo i musi tylko zebrać odpowiednie dowody, by mu udowodnić winę, albo nie.. Twierdziła że to na rozkaz bogów, czyli złośliwych greckich bożków - demonów.. Szlachetność, szlachetny postępujący w sposób wspaniałomyślny, sprawiedliwy, bezinteresowny, prawy.. Jednak w tym drugim przypadku widzi ślady, które pomogą mu dotrzeć do sprawcy.. Najlepsze serwisy informacyjne i tematyczne (Motoryzacja, Biznes, Sport, Nowe technologie, gry, Kobieta, On.). Pierwszy moim argumentem będzie to, że Antygona nie mogła nie pochować brata.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. To na pewno istotny argument, świadczący o słuszności wyboru bohaterki.Antygona- dumna, wrażliwa i pewna siebie młoda kobieta czy Kreon- bezduszny władca, wyciągam takie wnioski.. Uczniowi zadawany jest temat rozprawki, w którym zawarty jest jakiś problem.Nadawca, po przedstawieniu tezy wypowiedzi, czyli po zapoznaniu odbiorców ze swoim stanowiskiem, powinien poprzeć je odpowiednimi argumentami..

Kto miał rację - Kreon czy Antygona?

Dołącz do nas i ucz się w grupie.Pochowanie brata antygony-rozprawka.. zależy od punktu widzenia.Antygona reprezentowałą prawo moralne, boskie, które nakazywało pochować jej brata, po za tym była jego siostrą, natomiast Kreon był reprezentantem państwa, mógł oszczędzić antygone i narazić się ludowi, który przeciez chce równego traktowania zarówno zwykłych ludzi jak i ludzi z rodu królewskiego.Warto zwrócić uwagę na to, że Kreon także ma w dramacie swoje racje.. Ważne w rozprawce: Teza - pogląd, o którego słuszności jesteśmy przekonani, np. Kreon sądzi, że bogowie również potępią duszę Polinika.Następnym argumentem dowodzącym słuszności czynu bohaterki jest uznanie przez Kreona swojej winy.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Mam wypisac cytat w którym Kreon stwierdza że upór Antygony można złamac siłą .Prosze pomóż Rozprawka : wybrać kto zasluzył na większą karę Makbet czy Lady Makbet i uzasadnic argumentami.Antygona złamała zakaz chowając zwłoki zdrajcy, dla niej ważniejsze było czy zwłoki leżą tu czy tam niż życie żywego człowieka.. Przemawiają przez niego racje rozumu: winny musi ponieść konsekwencje.. Określ swoje stanowisko w tej sprawie, a następnie uzasadnij je, popierając argumenty przykładami: jednym z literatury, jednym z historii i jednym wynikającym z własnych obserwacji.Kompozycja rozprawki ..

... Muszę napisać rozprawkę na temat : Antygona i Kreon jako bohaterowie tragiczni .

Najczęściej sprowadza się to do potwierdzenia tezy lub rozważenia hipotezy.. Rozprawka • Jak napisać rozprawkę - wskazówki, przykład rozprawki • „Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać" - rozprawkaRozprawka na podstawie książki pt. Stary człowiek i morze Ernesta Hemingwaya.. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.Utwór jest powszechnie uznawany za arcydzieło dramaturgii światowej o nieprzemijającej sile oddziaływania na widza.Rozprawka Jest to forma wypowiedzi, w której piszący stara się odnieść do podanego tematu i przedstawić swoje stanowisko.. Swoje zdanie poprę zgromadzonymi argumentami.. Czytanie książek ma dobry wpływ na rozwój człowieka.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Istota problemu, czyli temat rozprawki.. Wydając swoje rozporządzenie nie miał złej woli, chciał jedynie ukarać Polinejkesa, który w jego oczach był zdrajcą.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Antygona skazana była na śmierć, a Kreon poniósł najwyższą karę..

Bardzo go kochała.I Antygona i Kreon mają "swoje racje".

Inaczej mówiąc, wciąż jeszcze zastanawiasz się.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.. Bezpłatne poczta e-mail i serwis stron WWWCzy cierpienie uszlachetnia?- rozprawka Opowiadam twierdząco na pytanie zawarte w temacie, żecierpienie uszlachetnia.. W zależności od tego, jak sformułowany jest temat rozprawki, rozróżnia się:Interia - czołowy polski portal internetowy.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. Ułatwi to znacznie pracę nad rozprawką i pozwoli przyjrzeć się dokładnie każdemu z punktów, które później należy odpowiednio .Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. W dramacie Sofoklesa zarówno Kreon jak i Antygona reprezentują niezaprzeczalne racje.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Chciał, aby ludzie szanowali go jako nowo obranego władcę, by nie posądzali go o pobłażliwe traktowanie członków swojej rodziny.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziZadanie: muszę napisać mini rozprawkę oto temat komu przyznasz rację kreonowi czy antygonie to z lektury quot antygona quot , chodzi o złamanie zakazu Rozwiązanie: trudno powiedzieć kto miał rację antygona czy kreon, ponieważ każdy z nich postąpiłZobacz 1 odpowiedź na zadanie: "Antygona" Kto miał rację Kreon czy Antygona?kto miał racje kreon cy antygona - rozprawka 3 argumenty - rozwiązanie zadania5..

"Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?".

Kreon musiał wybierać pomiędzy sumieniem i uczuciami rodzinnymi a utrzymaniem autorytetu władzy.. Jego żona i syn zabili się.. Na początku król ogłosił swoje postanowienie, jako ostateczne, gdyż obawiał się narazić swój autorytet, jednak potem ustąpił i uznał rację Antygony.. proszę o pomoc.. Argumenty trzeba .Napisz rozprawkę na temat: Patriotą można być zarówno w czasie wojny, jak i w czasach pokoju.. Dokonują oni wyboru nie między dobrem i złem, ale pomiędzy pozytywnymi wartościami, którym hołdują.Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. napisz opis przeżyć wewnętrznych osoby samotnej napisz podanie do dyrektora teatru napisz przemówienie na dowolny temat napisz zaproszenie na spektakl .. przebieg polowania w panu tadeuszu przedstaw 3 etapy życia jacka soplicy przedstaw racje antygony i .Muszę napisać rozprawkę na temat : Antygona i Kreon jako.. - rozwiązanie zadania.. Plan rozprawki Pisząc rozprawkę bardzo ważne jest, aby uprzednio napisać jej plan.. Zabraniając pochowania Polinejkesa, miał na celu dobro społeczne.Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Może warto najpierw zastanowić się nad znaczeniem słów: cierpienie i szlachetność.. Doprowadziła do rodzinnej tragedii.. Może odwoływać się do rozumu, wiedzy, doświadczeń lub uczuć słuchających (więcej na temat rodzajów argumentów możesz dowiedzieć się z lekcji Rozpoznawanie argumentów).. Cierpienie to inaczejUzasadnij w formie rozprawki czy Syzyfowe Prace Stefana Żeromskiego to powieść mająca wartości dla współczesnych .. 3 etapy życia jacka soplicy przedstaw racje antygony i kreona przedstaw swoje stanowisko .. rozprawka czy jacek soplica zasługuje na rehabilitację rozprawka na temat prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie .Podobne tematy: • Rozprawka - definicja • William Szekspir • Makbet - streszczenie, plan wydarzeń • „Człowiek nie jest stworzony do klęsk" - rozprawka • Świat bez książki - świat bez przyszłości.. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej .Wprawdzie masz swoje zdanie, ale wciąż pojawiają się wątpliwości: czy inna odpowiedź na pytanie nie jest lepsza, mądrzejsza i bardziej przemyślana?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt