Jakie mogą być tematy na wypracowanie z ani z zielonego wzgórza
Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.Na głowie ma wyblakły, brunatny kapelusz marynarski, spod którego opadają na ramiona dwa grube warkocze o barwie ognistorudej.. 2011-04-10 16:48:34Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley.. Spróbuj odświeżyć swoją wiedzę czytając streszczenie.Piszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam.. Kobieta, pięćdziesięcioletnia, która wraz z bratem Mateuszem zgodziła się wziąć Anię na wychowanie "Być może stara panna nie zna się na wychowywaniu dzieci, ale chyba i tak nadaje się do tego lepiej niż stary kawaler" Pisarka przedstawia ją jako kobietę wysoką, szczupłą, o kanciastych kształtach .Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza".. 2011-12-04 20:48:51 Ania z zielonego wzgórza pytania plisssss odpowiedzcie 2012-11-06 16:42:51 ania z zielonego wzgórza jakie beda pytania na sprawdzianie ?. Mało osób myśli o tym aby zaadoptować je.. Autor: Lucy Maud Montgomery Tytuł:,,Ania z Zielonego Wzgórza" Miejsce akcji: Wyspa Księcia Edwarda Czas akcji: Początek XIXw.Ania z Zielonego Wzgórza- tak właściwie Ania Shirley była drobnej budowy dziewczynką, miała bladą cerę bogatą w dużą ilość piegów, miała zielone oczy z prześwitem koloru szarego i wyróżniające się rude włosy..

Miłego rozwiązywania!Jakie mogą być tematy na wypracowniu klasowym z książki ,,Ania z Zielonego wzgórza''?

Rozwiąż test i sprawdź jak dobrze znasz fabułę książki.. Temat: Czy „Ania z Zielonego Wzgórza" jest światowym bestsellerem?. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom.. Dziewczynka zaczęła się ładniej ubierać.. Sama Ania, szczególnie wrażliwa na piękno otaczającego ją świata, uważa się za osobę brzydką, która z racji rudych włosów, będących jej największym kompleksem, nie może być dobra.Wypracowanie Należy napisać opowiadanie twórcze -do 06 maja , w MS Word, wysłać na mojego maila.. Tam została przygarnięta przez Marylę i Mateusza Cuthbert - rodzeństwo, które mieszkało na Zielonym Wzgórzu i potrzebowało kogoś do pomocy w gospodarstwie.Jedna z ważniejszych postaci występujących w "Ani z Zielonego Wzgórza".. Gdy dziewczynka miała trzy miesiące, na febrę zmarli jej rodzice.. Podaje przykład wypracowania :) plis pomóżcie!. Jest ona osobą niezwykle wrażliwą na piękno, której bardzo przeszkadza własny wygląd zewnętrzny.. Ania to dziewczynka bardzo chuda, co zarzuca jej między innymi Małgorzata Linde, mówiąc o biednym, mizernym wyglądzie nowej mieszkanki domu Mateusza i Maryli.Najciekawsza przygoda Ani z Zielonego Wzgórza - opis Ania z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która dobrze radziła sobie w szkole i starała się być zawsze roztropną..

2010-10-21 20:18:17 Jak myślicie- o czym będzie wypracowanie z lektury ,,Ania z Zielonego Wzgórza '' ?

Miejscem jej urodzenia jest Bolingbroke w Nowej Szkocji.. Osierocona Ania trafiła wówczas do domu dziecka.Konspekt lekcji języka polskiego dla kl. VI, zrealizowany podczas omawiania lektury „Ania z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery Konspekt jest przeznaczony na jedną jednostkę lekcyjną.. Podczas pobytu na Zielonym Wzgórzu, piegi Ani zbladły, a sylwetka nabrała pięknych kształtów.. Dobra Piszemy.. W krótkim czasie swoją osobowością i .Na podstawie powieści „Ania z Zielonego Wzgórza" możemy zauważyć jak ważną rolę w życiu człowieka pełni rodzina.. Rodzice dziewczynki byli nauczycielami.. Mam 12 lat i chodzę do szkoły podstawowej.. 2010-02-10 16:27:52Pragnę opisać tytułową bohaterkę "Ani z Zielonego Wzgórza", jednak aby dobrze to zrobić należy krótko przedstawić jej losy.. Myślę, że świetnie byśmy się razem bawiły, ponieważ posiadamy wiele wspólnych cech.. Taka krótka wiadomość na początek.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. Ania musiała je ściąć, ale odrastające włosy miały już kolor kasztanowy, a nie rudy.. Dobrze!. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi..

Test z Ani z Zielonego wzgórza składa się z 18 pytań o różnym poziomie trudności.

Plan może być dla was dziwny, poniewaz każde słowo jest użyte tylko RAZ(taką mam babkę od polaka).. Cel ogólny: - udowodnienie, że książka jest światowym bestsellerem.Przydatność 70% Opracowanie "Ani z Zielonego Wzgórza".. 2009-11-15 12:57:43 Potzrzebuje szczegółowe (albo zwykłe) streszczenie Ani z Zielonego Wzgórza , help ?. Zobacz 6 odpowiedzi na pytanie: Jakie mogą być tematy wypracowania z ,, Ania z Zielonego Wzgórza"?Jest bardzo uboga Podobna praca 55% Ania z Zielonego Wzgórza wiedza na temat życia głównej bohaterki do 11 roku ży.Wywiad z Achillesem po wygranej walce z Hektorem ; Wywiad ze słynnym malarzem - przykład; Wywiad z Adamem Cisowskim jako detektywem - Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy" Wywiad z Ebenezerem Scroogem o przemianie - Charles Dickens „Opowieść wigilijna" Wywiad z Juliuszem Słowackim na temat jego życia i twórczościAnia z Zielonego Wzgórza .Szczegółowy życiorys Ani Jak podają źródła (oraz przekazy autorki), Anna Shirley urodziła się w marcu 1866 roku, co można również obliczyć na podstawie danych zapisanych w powieściach.. "Ania z Zielonego Wzgórza" to opowieść o niesfornej dziewczynce, Ani Shirley, urodzonej i wychowanej na Wyspie Księcia Edwarda, która tylko i wyłącznie dzięki szczęśliwej pomyłce trafiła do Avonlea..

Ania wraz z Dianą pobiegły...Jakie moga byc pytania na sprawdzianie z polskiego kl.6 z lektury ania z zielonego wzgórza?

Tułała się po obcych rodzinach, domach dziecka i przytułkach.Ania z Zielonego Wzgórza to powieść kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.. Opis Ani ShirleyAnia z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która została wzięta pod opiekę przez rodzeństwo - Marylę oraz Mateusza.. Zanim trafiła do Avonlea, wiele już doświadczyła.. Jej młodsza siostra Minnie zachorowała na krup.. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. .Sprawdź, co zapamiętałeś z książki Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. Przeczytałeś książkę, ale pewnych szczegółów już nie pamiętasz.. Wyobraź sobie, że przenosisz się na Zielone Wzgórze.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym opowiesz swoją przygodę z Anią Shilrey, a jednocześnie wykażesz się dobrą znajomością lektury „Ania z Zielonego Wzgórza".dokładnie takie są pytania na sprawdzianie ze znajomości lektury - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraNajciekawsza przygoda Ani z Zielonego Wzgórza: Jak Ania uratowała życie siostrze Diany.. Podstarzałe rodzeństwo do czasu pojawienia się Ani w ich domu wiodło spokojne i ustabilizowane, lecz jednocześnie samotne życie.. Gilbert - kolega z klasy Ani, który uraża ją swoim komentarzem na temat koloru włosów bohaterki.. Duża ilość osób twierdziła że ma ładny, zgrabny nos.. Wieczorem przybiegła do Ani Diana, z prośbą o pomoc.. Ubierała się niemodnie i skromnie.. Mateusz szybko pojechał po lekarza.. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. Ojciec nazywał się Walter Shirley, matka - Berta Shirley, z domu Willis.Niestety efekt nie był taki, jak zamierzyła, gdyż włosy stały się zielone.. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego listu, też będziesz tak myślała.. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.. Pewnego dnia Maryla, pani Linde i państwo Barry wyjechali na spotkanie z premierem.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-11-09 20:12:29Diana - pierwsza prawdziwa przyjaciółka Ani, miła dziewczyna, mieszkająca nieopodal Zielonego Wzgórza.. Rozwiąż test!. Ania Shirley nie miała rodziców ani rodzeństwa.. Jednak często wpadała w tarapaty, a każda z nich stawała się prawdziwą przygodą.Jakie będzie wypracowanie z lektury pt ,, Ania z Zielonego Wzgórza" ?. Dziewczyna żywi urazę, która znika dopiero, gdy Gilbert zachowuje się wobec niej niezwykle szlachetnie, ustępując posady .Problematyka Ani z Zielonego Wzgórza, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lektury .. Sądzą, że dzieci które przebywają tam są agresywnymi, źle wychowanymi, niekulturalnymi bachorami.Mam na imię Asia i bardzo chciałabym być Twoją przyjaciółką.. Trafiała do różnych ludzi..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt