Tematy na wypracowanie z antygony
2010-12-27 12:59:05 Zakończenie Antygony .. Pytanie skierowane do przygotowanych do dyskusji: Czy do tragedii musiało dojść?. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Napisz wypracowanie na temat ktore racje sa mi blisze antygony czy kreona moje rozwazania na temat postepowania bochaterow prosze do godziny 20 potrzebne na jutro Zgłoś nadużycie Zadanie jest zamknięte.Temat zostaje zrealizowany poprzez zestawienie ze sobą dwóch kontrastujących postaw Ismeny i Antygony.. W tego rodzaju tematach masz na ogół do wykonania rolę dość odtwórczą.. Wypracowanie poparte jest cytatami pochodzącymi z tekstu lektury.. Ale dzięki z góry!. Dokonanie zakaznego obrzędu pogrzebowego przez Antygonę.. Dla obrony praw boskich gotowa była poświęcić życie.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii.. Rozmowa Antygony i Ismeny dotyczaca pochowania ciała brata a) bunt Antygony przeciwko decyzji Kreona b) deklaracja Ismeny posłuszeństwa wobec władcy 3.. Władcy byli bohaterami antycznych tragedii, a dylematy władzy - tematem tragedii i rozpraw filozoficznych.Tragizmem nazywamy kategorię estetyczną, która określa sytuację głównego bohatera - jest on skazany na siły zewnętrzne, czyli fatum; sam nie może decydować do końca o swoim losie; targają nim sprzeczne uczucia, co zawsze prowadzi do klęski..

Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.

Wypracowanie zawiera 411 słów.. Nie jest Twoim zadaniem ocenianie wizji poezji Horacego, ani szczególnie uważne jej badanie.. Antygona jako bohaterka tragiczna.. Wypracowanie poparte jest cytatami pochodzącymi z tekstu lektury.. Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy.. Artur Swinarski zatytułował swój dramat "Godzina Antygony".„Antygona" to antyczna tragedia grecka, autorstwa Sofoklesa.. Wypracowanie zawiera 411 słów.. W latach 60.. Temat 1.Z pewnością nikt!. Wypracowanie zawiera 411 słów.. (rozprawka) 2.Czy spór między religią a władząn (prawa boskie-prawa państwowe)jest ponad czaswy i do dziś aktualny (rozprawka).. Aktualność postawy bohaterki Sofoklesa, stosunek współczesnych, a zwłaszcza Twój, do czynów Antygony nie powinien pozostać bez komentarza.. Na ziemi zaś pozostanie nasza dobroć, zniknie zło.Temat zostaje zrealizowany poprzez zestawienie ze sobą dwóch kontrastujących postaw Ismeny i Antygony.. Chyba każdy z nas postąpiłby tak samo w tej sytuacji w jakiej znalazła się Antygona.. Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa.. Antygona jako bohaterka tragiczna.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Materiały, wypracowania i referaty z: Wypracowania - język polski - antyk..

:wypracowanie pt: OCEŃ POSTĘPOWANIE ANTYGONY Tu dodasz ZA DARMO zadanie!

Jego akcja toczy się już po śmierci Edypa, kiedy doszło do walk o tron pomiędzy Eteoklesem a Polinejkesem.Akcja utworu rozgrywa się w ciągu 24 godzin i jest ściśle związana z braMatura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 .. (0-50) Wybierz jeden temat i napisz wypracowanie.. Znajomość antyku przyda się do rozważań na temat władzy.. W ramach ćwiczenia uczniowie przygotowują w grupach konspekty wypowiedzi argumentacyjnych na inne tematy niż temat wypracowania domowego.Własne zdanie czyni pracę nieszablonową.. Skazanie Antygony na śmierć.. Akcja tragedii ma miejsce w Tebach, którymi przed laty rządził .Antygona czy Kreon - kto miał rację?. w jaki zabierzesz się do pracy.. Wypowiedź prowadzącej na temat tragicznego losu Antygony.. Dzieło to zalicza się do cyklu trzech tragedii greckich opartych na micie o rodzie Labdakidów.. Wypracowanie poparte jest cytatami pochodzącymi z tekstu lektury.. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.Antygona natomiast mogła uszanować decyzję Kreona.. 20 punktów czeka :)Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Oprócz: Antygona proroctwo.. Zadanie jest zamknięte.Temat zostaje zrealizowany poprzez zestawienie ze sobą dwóch kontrastujących postaw Ismeny i Antygony..

2011-11-06 19:11:54 charakterystyka antygony 2009-09-30 17:03:12bardzo pilne!!

Dzięki temu zachowałaby życie i nie skazałaby swoich bliskich na cierpienie i samotność (jej siostra Ismena, pragnęła zginąć wraz z nią, a jej ukochany, Hajmon, popełnia samobójstwo).Pilne wypracowanie z Antygony na temat "Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić '' słowa głównej bohaterki tragedii Sofoklesa stały się dewizą życiową bohaterów literackich i postaci rzeczywistych uzasadnij ten sond Zgłoś nadużycie.. Sztuka Powstała w 443 r.p.n.e w Atenach, tam też była po raz pierwszy wystawiona.. "Antygonę" realizowano na deskach współczesnego teatru, dość wspomnieć przedstawienie Andrzeja Wajdy w krakowski Teatrze Starym w 1984 r., czy realizację telewizyjną Jerzego Gruzy z 1981 r. W samym tylko XVIII w. poświęcono jej aż ok. 20 oper.. Wielu ludzi uważało, uważa i będzie uważać, że są doskonali, że nie można im przypisać żadnych wad, że są czyści jak łza.Uważam, że Antygona bohatersko postąpiła pochowawszy Polinejkesa.. „Antygona" Sofoklesa datowana jest na rok 442 p. n. e.. Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa .Jakie moga być tematy na wypracowaniu po omówieniu książki " Romeo i Julia" ?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Antygona proroctwo..

Rozmowa… Całe wypracowanie →Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.. Antygona jako bohaterka tragiczna.

02.na czym polega konflikt tragiczny w antygonie.odwolaj sie do stanowiska antygony oraz kreona zadanie dodane 14 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika GOGA12 ( 10 ) [Szkoła podstawowa] wypracowanieNa lekcji planowane jest przeprowadzenie testu z lektury (scenariusz testu nie zawiera) i przygotowanie do pisania rozprawki.. Wolałabym na potwierdzenie tej pierwszej wersji, że są aktualne.. Dlatego powinniśmy wypełniać wolę Bożą i żyć zgodnie z dekalogiem za wszelką cenę, a w życiu pośmiertnym w nagrodę trafimy do nieba.. • Antygona i Kreon jako bohaterowie .W zakończeniu podsumuj zebrane argumenty, zdecyduj, które z nich są rzeczywiście najważniejsze i ostatecznie odpowiedz na pytanie postawione w temacie.. 4.Dalsze losy Ismeny (list lub kartka z pamiętnika).Wypracowanie na temat: ,,Czy problemy w Antygonie są nadal aktualne czy stały się starożytnym reliktem?''. W literaturze antycznej tragizm wiąże się z konfliktową .II Przeczytanie charakterystyki Antygony, zwrócenie uwagi na ocenę postaci.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.1.Komu przyznasz rację w sporze Kreon - Antygona.. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.Wypracowania z antyku i Biblii.. Przykłady wydarzeń dziejących się wokół Ciebie, a związanych z tematem, również urozmaicą pracę.. Zresetuj hasło Zarejestruj sie .. najnowsze testy, wypracowania i ściągi od teraz na twojej poczcie .. • Antygona Sofoklesa - tragedia o ludzkich losach.. Antygona stanęła przed bardzo trudnym wyborem natury moralnej, a dokładnie przed wyborem „złego" lub „gorszego".1.. III Wypowiedzi dyskutujących, dotyczące, np. - przepowiedni wyroczni, - postępowania Antygony zgodnego z prawem bożym, Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Wiem, że nie wszyscy są tego samego zdania co ja, więc chcę tu i teraz udowodnić moją rację!. Zakaz Kreona grzebania ciała Polinejkesa 2.. Popularne testy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt