Wypracowania z szatana z siódmej klasy
118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Poznaj charakterystykę bohatera powieści Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej Klasy".„Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego.. Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.. Uczniowie mają lekcje historii z profesorem Gąsowskim.. Odblokuj dostęp do 8162 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają .Wiązało się to jednak z pewną niesprawiedliwością, gdyż uczniowie z innych klas prawdopodobnie otrzymywali dwójkę.. Miał zawsze rozwichrzone włosy, bystre oczy o przenikliwym spojrzeniu.. Wyślij zgłoszenie .Podobne tematy: • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Kornel Makuszyński - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Awantura o Basię - opracowanie, problematyka, opisy bohaterów • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • O dwóch takich, co ukradli księżyc - streszczenie .Czytaj wypracowanie na temat: "Charakterystyka Adasia".. anuluj.. Następne wideo.. Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!.

...Szatan z siódmej klasy - test.

Gatunkowo utwór uważany jest przede.Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Tagi: MENU • Szatan z siódmej klasy • Kornel Makuszyński - biografiaProfesor Gąsowski - charakterystyka bohatera K. Makuszyńskiego, „Szatan z siódmej klasy" Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Pawła Gąsowskiego, jednego z bohaterów książki K. Makuszyńskiego zatytułowanej „Szatan z siódmej klasy".. Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.. Powieść Kornela Makuszyńskiego można nazwać „młodzieżowym kryminałem" z ciekawym wątkiem przygodowym.. Agata_Froncz 3 lata temu.. PATKA71928 4 lata temu.. Utwór powstał w 1937 roku.. Witamy na zalicz.net!. Motyw detektywistyczny zdecydowanie wysuwa się na pierwszy plan powieści.. Udostępnij.. Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej.. To bardzo ładna dziewczyna.. Po cz postacie i ich atrybuty, czyli cechy rozpoznawcze.szatan z siódmej klasy wypracowanie.. Skomentuj.. Motyw rodziny .Wypracowanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.. Był to człowiek na pozór nieporadny i zagubiony.Szatan z siódmej klasy - Czas i miejsce akcji.. Jej smukła, sylwetka oraz niebanalna uroda pokreślona pięknymi fiołkowymi oczami i śmiejącymi się ustami niewątpliwie rzucała się w oczy..

",Jak dobrze znasz lekturę „Szatan z siódmej klasy"?

Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.. Dodał: grecka kolega.Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Może to dlatego, iż uczniowie klasy siódmej zawsze byli przygotowani na jego lekcje.. Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.. Wypracoanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.. Streszczenie wydarzeń w książce.. Czas i miejsce akcji: lato 1937 roku, Warszawa i wieś Bejgoła pod Wilnem.. Już na samym wstępie mamy okazję przekonać się, jak nietuzinkową jest postacią.Czas i miejsce akcji Szatana z siódmej klasy Akcja powieści Kornela Makuszyńskiego rozpoczyna się w pierwszych dniach czerwca 1939 roku (dokładnie w czwartek, gdy Adaś Cisowski przyznaje się, że odkrył metodę, którą posługiwał się profesor Gąsowski podczas egzaminowania uczniów) i obejmuje około trzech miesięcy.Adam był 17-letnim synem lekarza, uczniem siódmej klasy gimnazjum.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Logowanie.. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Jak co lekcję, nauczyciel wywołuje ucznia do tablicy .Historia skarbu, czyli "Szatan z siódmej klasy" Głównym bohaterem powieści K. Makuszyńskiego jest Adaś Cisowski, młody chłopak, wykazujący się talentem detektywistycznym..

Zapraszamy do rozwiązywania testu!Szatan z siódmej klasy - Problematyka.

Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie.Adam Cisowski, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z siódmej klasy".. Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Szatan z siódmej klasy; cytaty z książki "Szatan z siódmej klasy" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Panienka zmarszczyła czoło, jak gdyby miała wygłosić uczoną rozprawę i pragnęła to uczynić z wielką rozwagą.. Większość bohaterów młodzieżowych powieści Makuszyńskiego to postaci bystre, sprytne, doskonale radzące .Wanda Gąsowska jest jedyną córką Iwo oraz Ewy Gąsowskich i bratanicą profesora Gąsowskiego.. Udostępnij.. Zresetuj hasło Zarejestruj sie.Powieść „Szatan z siódmej klasy", która jest dziełem Kornela Makuszyńskiego, to opowieść przygodowo - detektywistyczna, opisująca wakacyjne przygody siedemnastoletniego chłopca, Adasia Cisowskiego, znanego w całej szkole jako „Szatan" z racji, że umiał rozwiązać każdą zagadkę.. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Pojawia się on w domu państwa Gąsowskich na krótko przed rozpoczęciem akcji „Szatana z 7 klasy", by rozwikłać nietypową zagadkę zniknięcia drzwi.1 Szatan z siódmej klasy - streszczenie szczegółowe 2 Kornel Makuszyński - biografia 3 Jak Adaś odgadł, które z jego rodzeństwa zjadło lody - opis..

"Jak ona ślicznie marszczy czoło" - pomyślał Adam.Szatan z siodmej klasy-1960.

<> Większość akcji toczy się we wsi Bejgoła, gdzie mieszkał brat profesora.Wypracowanie Na6.pl.. Wyobraż sobie ,że jesteś dziennikarzem popularnego pisma.Przygody w bejgole to doskonały temat dla prasy.. Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi.. Był dumny, że uczniowie najlepiej uczyli się z historii.Kornel Makuszyski pisarz, twórca, powieciopisarz, prozaik, literat, autor Szatana z siódmej klasy.. Czas i miejsce akcjiAdam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.. Adam miał 17 lat.. Skomentuj.. Mieszkał z rodzicami i czworgiem rodzeństwa w Warszawie.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Był krępej budowy ciała, silny.Szatan z siódmej klasy - plan wydarzeń .. polski wypracowanie matematyka angielski historia biologia rozprawka chemia fizyka opis oblicz.. Czas fabuły sięga aż 1813 roku, bowiem Adam czyta „Rękopis Księdza Koszyczka" opisujący wydarzenia tamtych lat, z których wynika zagadka dworku w Bejgole.Plik Szatan z siódmej klasy tematy wypracowań.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder SZATAN Z 7 KLASY • Data dodania: 22 kwi 2009Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.. Opowiedz o nich czytelnikom.Adam Cisowski - sprytny uczeń siódmej klasy o przezwisku "Szatan" ze względu na jego spryt, odgadł metodę pytania profesora, za rok miał zdawać maturę, rozwiązał zagadkę złodziei drzwi, Ojciec Adasia - lekarz, Matka Adasia - gospodyni, jak pisze Makuszyński " (.). przedobra kobieta, która (.). miała na głowie cały dom.. Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.Wydana w 1937 roku powieść Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z siódmej klasy" opowiada o losach Adasia Cisowskiego - niezwykle bystrego ucznia jednego z warszawskich gimnazjów, który dzięki swemu zmysłowi detektywa rozwiązuje kolejne, nieraz bardzo trudne zagadki.. Napisz do nas.. Zanim napisany został „Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do „Szatana z siódmej klasy".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..Komentarze

Brak komentarzy.