Argumenty do rozprawki antygona
Na potwierdzenie wysuniętej tezy przytoczę dwa cytaty z Antygony, Sofoklesa: .. Antygona kieruję się wolą boską i ostrzega Kreona przed .Przy dowodzeniu swoich racji przedstawiasz argumenty.. Schemat rozprawkiMatura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 Małgorzata Mrowiec 20.11.2018 Zobacz galerię (4 zdjęcia)Zadanie: napisz rozprawke na temat quot antygona cz kreon która Rozwiązanie:antygona, ponieważ nie poddawała się, była odważna, postępowała moralnie zrobiła pochówek bratu mimo zakazu kreona , była religijna, potrafiła przekonać do siebie ludziII model rozprawki.. Według praw Hadesu ludzie dzielą się na dobrych i złych, a więc brat miał prawo do pogrzebu, pomimo tego, że okazał się zdrajcą.. Antygona zasługuje na szczególną uwagę i wyróżnienie.Mam nadzieje, że przytoczone argumenty wystarczą, by stwierdzić, że władza jest pokusą, która czasem może obrócić się przeciwko człowiekowi.. 2010-10-10 22:42:50Należy zaznaczyć, że Antygona złamała zakaz Kreona przez wzgląd na miłość do swojego brata.. Wracając do tematu rozprawki i dokładnego udowodnienia tezy pragnę jeszcze oświecić wątpiących.. Słuszny zatem wydaje się jej argument, że to władza jest dla ludzi, a nie ludzie dla władzy.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

Oprócz: Napisz argumenty do rozprawki o milosci.

Przedstaw argumenty we właściwej kolejności: od najważniejszych do mniej istotnych lub w porządku chronologicznym.. Antygona: Z jednego ojca i matki zrodzonym.Idzie osamotniona przez siostrę sprzeciwić się Kreonowi.Kiedy ją pojmano i skazano na śmierć Ismena poczuwając się do winy chce by ją również ukarano,ale Antygona stawia się honorem i wymawia tytuową kwestie.Nie chce ,aby siostra podzielila jej los,tym bardziej ze niczego nie uczynila co mogloby za tym przemawiac.Antygona nie jest władcą państwa, nie musi kierować się dobrem społecznym, może, jako prywatna osoba, aktywnie domagać się wypełniania praw, w które wierzy.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. POSTAWIENIE TEZY.. Wybierała pomiędzy podporządkowaniem się rozkazom króla zabraniającym chować jej brata, a pochowaniem go według praw Boskich tym samym wypisując na siebie karę śmierci.Za:-uwazala kierowania sie Prawami Boskimi za najwazniejsze w swoim zyciu,-bronila prawa czlowieka do godnego pochowku,-byla wspanialym przykladem dla poddanych milosci, wiernosci i poswiecenia,-nie wyrzadzila nikomu zadnej krzywdy,-jej racje byly byly sluszne i sprawiedliwe.. Potrafiła do samego końca być osobą twardą, nie dała upustu swoim emocjom.. Bohaterka dramatu jest na tyle odważna, by samotnie przeciwstawić się despotyzmowi Kreona.w formie rozprawki ustosunkuj sie do stwierdzenia ''Antygona ginie, ale klęske ponosi Kreon'' kasiam15; ..

W obydwu modelach pojawiają się argumenty.

Podsumowując powyższe argumenty bez wątpienia mogę stwierdzić, że Antygona postąpiła słusznie, grzebiąc zwłoki Polinika.. Broniła swojej racji i nie bała się nazwać Kreona głupcem.Należy zaznaczyć, że Antygona złamała zakaz Kreona przez wzgląd na miłość do swojego brata.. Antygona: Z jednego ojca i matki zrodzonym.Antygona stanęła przed bardzo trudnym wyborem natury moralnej, a dokładnie przed wyborem „złego" lub „gorszego".. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:argument do rozprawki na temat: napisz rozprawkę, w której uzasadnisz że lepiej mieszkać na wsi.. Dla niej najważniejsze jest prawo naturalne i posłuszeństwo wobec bogów.. Martwi ją możliwość stłamszenia i ograniczenia podstawowych praw jednostki, nawet jeśli ją to tak zwane "prawa niepisane".. Wiedziała jak przekonać lud do swojej słuszności, co do pochowu brata.. Nie boi się kary.. Kiedy ludzie są opętani jej rządzą, zatracają zdolność do normalnego, racjonalnego myślenia.Czy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brat ?Jestem przekonana ,że tak.Antygona w moim odczuciu urasta do symbolu wielu uniwersalnych wartości,takich jak odwaga i przeciwstawienie się despotyzwowi oraz przemocy,wytrwałości i wierności swoim poglądom niezależności,miłości do brata,poczucie więc z tradycją i religią.Jej czyn zasługuje .List do kolegi w którym wykaże ze Antygona i Kreon to postacie antagonistyczne zadanie dodane 21 października 2010 w Język polski przez użytkownika Ewelina001 ( 10 ) [Szkoła podstawowa] listKto poda 3 argumenty do rozprawki "warto czytać książki" ?.

2012-03-01 18:17:29 Temat do rozprawki , help me!

2009-10-07 19:07:12 Rozwiąż krzyżówkę.. „Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić" to jej hasło - miłość do brata jest dla .Antygona przedstawiona w dramacie jest wyniosła oraz konsekwentna w działaniu.. ARGUMENT .. Wykorzystaj ćwiczenia 7. i 8. i zapisz fragment rozprawki przedstawiający trzy argumenty.. Ogłoszenie przez Kreona Polinejkesa zdrajcą nie było wcale takie oczywiste, poza tym Kreon nie miał moralnego prawa tego robić.Który temat rozprawki wybrać ?. Sprzeciwiła się Kreonowi z miłości do brata i bogów, za co bardzo ją cenię.Wszystkie inne argumenty świadczą jednak na korzyść Antygony.. Nawet, jeżeli miałoby się to wiązać z poważnymi konsekwencjami - za złamanie zakazu czekała sprawcę kara śmierci (zamurowanie w grocie).Kreon odmówił mu nawet skromnego pogrzebu, o który upominała się Antygona.. Przeciw:-nie byla posluszna wladcy,-zlamala rozkaz Kreona-byla zlym przykladem dla poddanych-ponosi moralna .Tak bardzo kochała swojego brata, że nie mogłaby żyć, wiedząc, że nie dostał się on do Hadesu.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. z góry dzięki ;)Jako argumenty potwierdzające tą tezę posłuży mi przykład z życia osoby współczesnej.. Do końca wierna jest swoim zasadom, a w swoim życiu kieruje się uczuciami: „Współkochać przyszłam, nie wspónienawidzić"..

🎓 Przytocz argumenty, których używa Antygona - Zadanie 2: Ponad słowami 1.4.

- z Antygony 2010-11-15 17:24:23Nie ważne jak wielka jest wina Polinejkesa, liczy się to, że był dla niej kimś bardzo bliskim, należał do jej rodziny.. WSTĘP 2.. Gdyby jednak postąpiła inaczej może ominęła by ją śmierć, ale z pewnością nie kara boska.. 2012-10-06 12:04:46" Czy warto mieć przyjaciela" argumenty do rozprawki 2010-01-22 10:32:04; 3 argumenty do rozprawki nt. "Bohaterowie książki A. Kamińskiego potrafili pięknie żyć i pięknie umierać"?. argument najlepiej jakby był z filmu lub z literatury.. Miała zdolności przywódcze.. Próbowała wytłumaczyć, dlaczego tak zrobiła, jednak Kreon odrzucał wszelkie argumenty i nie respektował jej odczuć osobistych, jak i religijnych.. Motywacją do złamania zakazu była jej miłość do brata - dobre, szlachetne uczucie.. Kreon za nic miał argumenty Antygony: Antygona: Czcić swe rodzeństwo nie przynosi wstydu.. To one stanowią rozwinięcie wypracowania i to one mają nas doprowadzić do potwierdzenia lub postawienia tezy.Przydatność 90% Słownictwo do rozprawki.. Argumenty przedstawione w głównej części rozprawki powinny być rzeczowe, merytoryczne, przekonujące, odpowiednio sformułowane i zawierać przykłady.. Antygona wolała sprzeciwić się zakazowi Kreona, niż narazić się na gniew bogów.. Każdy argument zawrzyj w oddzielnym akapicie.. Musiał on stanąć przed trudną decyzją, jednak nie powinien kierować .Antygona uważa, że żadne prawo ustanowione przez człowieka nie powinno być przyczyną nieszczęścia ludzkiego.. Słownictwo służące wyrażeniu własnej opinii: - moim zdaniem - uważam, że - sądzę, że - według mnie - myślę, iż - jestem zdania, że - według mego przekonania - po dokładnym przeanalizowaniu - doszłam do wniosku, że - nabrałam przekonania, że - jestem pewna, iż 2.Napisz argumenty do rozprawki o milosci..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt