Rozprawka czy bohaterowie kamieni na szaniec mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży
Są to bowiem chłopcy, którzy mogliby być przykładem dla każdego z nas.Witam!. (piątek - piąteczek - piątunio 😉 )KAMIENIE NA SZANIEC.. Wyjaśnij tytuł utworu.. O marzeniach i snutych planach na przyszłość młodzieży, która nigdy się nie poddała.Jestem przekonany, że ukazane w powieści bohaterowie, mogą być atrakcyjnymi wzorami dla dzisiejszego odbiorcy.. Uważam, że przedstawione powyżej rozważania i argumenty potwierdzą moją tezę, mówiącą o tym, że bohaterowie "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego mogą być i są wzorem dla współczesnej młodzieży.. Sole; Karta pracy; baudelaire; gra w kolory; co sprawia ze człowiek może pokonywać; globalizacji; geografia ; historia .Jakie przesłanie dla młodych ludzi mogą zawierać „Kamienie na szaniec"?. Chłopiec ten jeszcze zanim przyszło mu się zmierzyć z trudną rzeczywistością wojny, odznaczał się wyjątkowymi cechami.Napisz charakterystykę wybranego bohatera kamieni na szaniec.. - rozwiązanie zadania .. Rudy, Alek oraz Zośka kochali swoją ojczyznę, można powiedzieć - nad życie.. I mimo, że przetacza się przez nią ogromna ilość bohaterów to najważniejszymi postaciami są panowie przedstawieni na powyższych zdjęciach: Aleksy Dawidowski ps.. W dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi, których można naśladować; wszystkie autorytety już dawno leżą zakopane pod głęboką warstwą kurzu, są już nieaktualne.W swojej rozprawce postaram się dowieść, że bohaterzy książki ,,Kamieni na szaniec" nie byli tanimi bohaterami, następującymi argumentami..

Czy, Twoim zdaniem, bohaterowie „Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?

"Rudy" oraz Tadeusz Zawadzki ps.. Osobiście lubię mówić o magnesie, który przyciągnie młodych do filmu, ponieważ młodzież odrzuca wszystko to, co im się wciska na siłę.. Tak postawiona teza od razu stawia młodych ludzi na straconej pozycji, gdyż zakłada, że współcześni nastolatkowie nigdy nie dościgną bohaterów "Kamieni na szaniec .. W dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi, których można naśladować; wszystkie autorytety już dawno leżą zakopane pod głęboką warstwą kurzu, są już nieaktualne.Uważam, że bohaterowie owej książki Aleksandra Kamińskiego mogą być autorytetem dla współczesnych młodych ludzi.. Dlatego według mnie są doskonałym wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży, zmuszają do myślenia, ale pozostawiają tak ważne w tym wieku poczucie możliwości wyboru.W swojej pracy przedstawię refleksje na temat ''Czy bohaterowie "Kamieni na .7.. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Swoimi argumentami będę chciała dowieść, że mój wybór był słuszny.Czy „Kamienie na szaniec" mogą być traktowane jako zapowiedź pewnych nowości, których świadkiem będzie polska kinematografia w tym roku?. Poniższą rozprawkę napisałam na spr.. Moim zdaniem, ci młodzieńcy kierowali się w swoim postępowaniu trzema ideałami Związku Filaretów.. Dla mnie jednak najbliższą postacią jest Alek, czyli Aleksy Dawidowski..

Szczegółowy plan rozprawki na temat:Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?

Z ciekawością będę obserwowała, co przyniosą nowe filmy o II wojnie światowej, a sądząc po zwiastunach przed filmem Glińskiego - w tym roku takich obrazów będzie całkiem sporo.6) Warto również przygotować (jeśli jest taka możliwość) odpowiednie cytaty z wypowiedzi, które mogą być ilustracją dla argumentów, a także przywołania ze słowników i wydawnictw encyklopedycznych.. Odpowiedź wydaje się oczywista-tak, ale warto przedstawiś argumenty popierające tę tezę.Rozprawka na temat różnicy pokolenia młodzieży Alka, Zośki i Rudego od naszego i czy mamy jakieś wspólne cechy, Kamienie na szaniec - streszczenie i opracowanie powieści Aleksandra Kamińskiego .. różnice i podobieństwa pomiędzy pokoleniem bohaterów „Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego a pokoleniem współczesnej .Czy bohaterowie Kamieni na szaniec mogą być wzorami do naśladowania dla współczesnej młodzieży?. Z pewnością wielu ludziom, czytającym lekturę "Kamienie na szaniec", imponuje zachowanie "Alka" ,"Zośki" i "Rudego".. Na pierwszym miejscu zawsze były dla nich - Ojczyzna, Nauka oraz Cnota.Przydatność 60% Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem do naśladowania przez współczesną młodzież..

Napisz charakterystykę wybranego bohatera kamieni na szaniec ,uzasadniając może on być wzorem dla współczesnej młodzieży.

Moim pierwszym argumentem potwierdzającym dane twierdzenie, jest chociażby to, że chłopcy z tej opowieści byli bardzo przywiązani do swoich rodziców, przyjaciół jak i np. szkoły.Przydatność 85% Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?. Nie można mych słów brać zbyt dosłownie.Reasumując powyższe rozważania mogę stwierdzić, że bohaterowie ''Kamieni na szaniec'' z całą pewnością mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży.. "Kamienie na szaniec" to opowieść o ludziach, którzy "potrafili pięknie żyć i pięknie umierać" - rozprawka.Znając losy głównych bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego: „Kamienie na szaniec" i znając życie współczesnej młodzieży, należy zadać pytanie, czy ideały, o które walczyli Rudy, Alek, Zośka i ich koledzy z Szarych Szeregów mają coś wspólnego z ideałami dzisiejszego pokolenia.Bohaterowie "Kamieni na szaniec" - Alek, Rudy i Zośka mogą być wzorem dla młodzieży, ponieważ w obliczu zniewolenia Polski nie pozostali bierni, podjęli walkę w obronie swojej Ojczyzny.. Czy, Twoim zdaniem, bohaterowie „Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?. 2. Podaj i krótko opisz 2 akcje bohaterów organizowane w ramach Małego Sabotażu.. 7) Rozprawka musi się kończyć konkluzją, w której pojawia się odniesienie do tezy..

z języka polskiego z Kamieni na szaniec.

Przedstaw swoje stanowisko, uzasadnij je dwoma argumentami i przykładami: Stanowisko:: Argument 1.: Przykład 1: Argument 2.: Przykład 2: 20 marca 2020r.. Świadczy o tym przede wszystkim ich wierność i odwaga.Myślę, że bohaterowie książki pt. "Kamienie na szaniec" mogą a nawet powinni być wzorem do naśladowania.. Szczegółowy plan rozprawki na temat: Czy zgadzasz się z twierdzeniem, że współczesnaW tym wypracowaniu mam odpowiedzieć na pytanie, który z bohaterów literackich jest dla mnie wzorem.. Możesz zablokować cookies .. "Napisz rozprawkę, w której udowodnisz, że współczesna młodzież nie dorównuje pokoleniu Alka, Zośki i Rudego" - czytamy na platformie edukacyjnej ministerstwa.. 7) Rozprawka musi się kończyć konkluzją, w której pojawia się odniesienie do tezy.. Długo zastanawiałam się nad tym problemem, ale ostatecznie wybrałam Janka Bytnara, czyli "Rudego" z powieści Aleksandra Kamińskiego Kamienie na szaniec.. Moim zdaniem postacie przedstawione w książce, pt:,, Kamienie na szaniec" mogą być wzorem do naśladowania nawet dla dzisiejszej młodzieży.które mogą być ilustracją dla argumentów, a także przywołania ze słowników i wydawnictw encyklopedycznych.. Czy, Twoim zdaniem, bohaterowie „Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?. TreśćObrazyWideoKomentarze Z pewnością wielu ludziom, czytającym lekturę "Kamienie na szaniec", imponuje zachowanie "Alka" ,"Zośki" i "Rudego".. tekst.Za wszelkie błędy przepraszam.Przy ocenie proszę pamiętać,że owa rozprawka była pisana bez dłuższego przemyślenia(był sprawdzian i trzeba było się spieszyć:)).Mam nadzieję,iż się spodoba.W swojej pracy przedstawię refleksje na temat ''Czy bohaterowie Kamieni na szaniec mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży''.. Kształtowali postawę moralną i patriotyczną wśród młodych, pragnąc zaszczepić .Rozprawka o bohaterach.. Czytelnik, śledząc ich losy, często przeżywa różne niezwykłe sytuacje, w których uczestniczą.. Przedstaw swoje stanowisko, uzasadnij je dwoma argumentami i przykładami: Najpierw wypisz swoje stanowisko, a potem udowodnij, że masz rację, dopasowując odpowiednim argumentemMiłość do Ojczyzny i honor sprawiły, że stali się wzorem do naśladowania.. Dostałam 4- , wstawiam POPRAWIONY(!). Ja chciałbym, aby młody widz zobaczył, że ichAkcja Kamieni na szaniec toczy się w latach 1939-1943 i opowiada o młodych ludziach, którzy działali w podziemiu niepodległościowym na terenie naszego kraju.. Dlaczego Alek zyskał pseudonim Kopernicki?. W strukturach "Szarych Szeregów" dokonywali heroicznych akcji (akcja pod Arsenałem, zamach na Franza Kutscherę).. Swoją tezę postaram się poprzeć poniższymi argumentami.. Dziś, kiedy zapominamy o polskości i patriotyzmie wszyscy powinniśmy brać z nich przykład..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt